Peetrist vaid väikese jalutuskäigu kaugusel Vana-Järveküla teel on koht, kus toimuvad suviti erinevad südamlikud kontserdid ja enne kontserti saab nautida koduköögis valminud kooke ja pirukaid.

Kontsertite korraldaja Kaia Roots kirjeldab algust nii: “See oli 7 aastat tagasi, kui perekondlikel põhjustel oli vaja leida suuremat peoruumi. Pikalt otsides leidsime selle enda koduõuelt: vana küüni, mis küll silmini asju täis. Paar nädalavahetust tõsist tööd ja kola alt tuligi välja mõnus 100-aastane küün, kus parajalt õhku, peavarju ja hüvast atmosfääri. Et esimene pidu väga hoogsalt sujus, et raatsinud küüni väravaid kinni panna, vaid hakkasime vaikselt kutsuma erinevaid esinejaid. Ikka neid, kes endale südamelähedased ja lemmikud. Läbi aastate oleme korraldanud ligikaudu 30 kontserti ja simmanit. Esinejaid on olnud vägagi erinevad: alates Stig Rästast kuni Estonia Poistekoori Meeskvintetini, Lõõtsavägilastest C-Jamini.”


Laasi küünis tegutsedes on pererahval kaks põhimõtet: esinejad peavad endale meeldima ja üritusest peab jääma hea emotsioon ja puhas keskkond: seetõttu on välistatud igasugune plastikbutafooria ja ühekordsed plastnõud. Soov on, et kõik oleks ehe: live-muusika, isetehtud toidud, päris nõud, ehe emotsioon.


Pererahval õnneks veel lemmikuid jagub: 19. juulil esinevad Marten Kuningas ja Robert Linna ning 17. augustil Jüri Pootsmann ja Eleryn Tiit. Täpsem info: FB Laasi küün

11. juulil esinesid Laasil kuumade flamencorütmidega Pääru Oja ja Indrek Kruusimaa